O nás

Hipo Koryčany, z.s. – organizátor letních táborů

IČ: 65828097   Nejsme plátci DPH

Proč změna – nový organizátor?

Dle vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj i Ministerstva průmyslu a obchodu v souladu se zákonem 111/2018 Sb. Zákon, kterým se mění zákon č. 159/1999 Sb. nelze poskytovat tábory aniž by subjekt byl cestovní kanceláří. Touto cestou jsme se nechtěli vydat, proto bude poskytovatelem služby naše občanské sdružení - spolek HIPO Koryčany, z.s. 
Nadále budou tábory zajištěny v prostorách Hipocentra Koryčany, v.o.s.

Jezdecký výcvik bude i nadále poskytován odpovědnými vedoucími, trenéry a cvičiteli a na stejných koních jako v minulých letech.
Kádr vedoucích letních táborů se v podstatě nebude měnit, opět se můžete setkat se svými vedoucími.

Nové všeobecné podmínky

Povolení spolku

Hipocentrum Koryčany, v.o.s.

POLOHA:

Hipocentrum Koryčany se nachází na okraji městečka Koryčany. Sportovní a jezdecký areál je kousek od náměstí, ale mimo město. Je obklopen lukami – pastvinami, nedaleko je zámecký park a pak hned okolní lesy Přírodního parku Chřiby. Mírné kopečky lákají k cykloturistice, turistice i houbaření, okolní louky a lesy se dají využít i ke hrám a sportu.

Z Brna je to k nám 50 km, stejně jako ze Zlína, Z Vyškova nebo Uherského Hradiště 25 km, z Hodonína 35…..

POPIS:

Ubytování – nabízíme jednoduché ubytování ve 3-6 lůžkových pokojích. V bezbariérovém přízemí 4 pokoje s maximálním počtem 21 míst, dvě koupelny, z toho jedna plně bezbariérová vhodná i pro vozíčkáře. V prvním patře se nachází 4 lůžkový apartmán s kuchyňkou, dále dva šestilůžkové pokoje, každý s možností dvou přistýlek. Tři čtyřlůžkové pokoje, Jeden třílůžkový, dále jeden pětilůžkový a jeden 6 lůžkový pokoj. V prvním patře je celkem 42 lůžek s možností 4 přistýlek. Dále nabízíme dva pokoje s vlastním vchodem z venku – jeden dvoulůžkový, jeden 4 lůžkový. Vybrat si můžete pokoj s vlastní sociálkou nebo pokoj se sociálním zařízením společným pro dva nebo tři pokoje.

Společenské prostory se nacházejí v přízemí a jsou plně bezbariérové – jídelna, učebna, terasa pro hry, činnosti i stravování, dále dolní terasa a venkovní učebna, rovněž přístupné vozíčkářům.

Provoz Hipocentra je celoroční, 7 dnů v týdnu, přizpůsobíme se Vašim časovým možnostem.

Sportovní zázemí – aktivity: Specializujeme se na pobyty s jezdeckým výcvikem zejména pro děti a mládež, ale náš areál můžete využít pro jakýkoliv sportovní, naučný nebo rekreační pobyt. Kromě koní a kvalifikovaného jezdeckého výcviku nabízíme- kuželky, lukostřelbu, střelbu ze vzduchovky na naší přírodní střelnici, foukačky, pétanque, speciální stoly na kuličky, kroket,  ale váš pobyt můžeme zpestřit netradičním kovbojským programem = dovednosti, které potřebuje každý „kovboj“: lasování, hod lasem na cíl, práce s honáckým bičem, hod nožem, sekyrkou, zábavný farmářský pětiboj… ale také klidnější aktivity- např. výroba kožených náramků, přívěsků, ozdob….

Dle domluvy vám připravíme přímo pro vaši skupinu program na klíč.

Za 28 let své činnosti jsme vybudovali dostatečné zázemí – 100 ubytovacích míst  v budově a chatkách,  jídelnu – kantýnu, dobře vybavenou kuchyni, terasy pro hry, posezení, tanec, keramickou pec, krytou jezdeckou halu pro ježdění na koni i hry, kolbiště pro ježdění na koni, společenskou místnost s barem ve sklípku s kapacitou 90 míst a tanečním parketem i ozvučením, hřiště na plážový volejbal, nohejbal, víceúčelové hřiště, máme úschovnu kol. Celoročně je u nás k dispozici vedle hříbat i 25 koní připravených pro výcvik začátečníků, rekreační ježdění , vyjížďky, sport rekondiční ježdění.

 

Naše zařízení je určeno především dětem a mládeži, převážně pro skupinové akce: POŘÁDÁME TÁBOROVÉ POBYTY A JEZDECKÉ KURZY O HLAVNÍCH I VEDLEJŠÍCH PRÁZDNINÁCH , v měsících dubnu – červnu patří areál ŠKOLÁM V PŘÍRODĚ A ŠKOLNÍM VÝLETŮM . Od roku 2014 jsme nabídku našich pobytů rozšířili o ekologicko-sportovní pobyty na klíč.  A část aktivit přesouváme na naši ekologickou základnu vzdálenou od Hipocentra cca 1 km.  

 

STRAVOVÁNÍ – vždy čerstvá strava z naší kuchyně, vyhovíme i vegetariánům, maso dětem nenutíme. Speciální veganskou nebo vegetariánskou stravu nepřipravujeme. Běžně připravujeme např. bezlepkovou nebo bezlaktózovou dietu.

Stravu připravujeme přímo pro Vaši skupinu a jídelníček si můžete navrhnout sami. My Vám pak uděláme kalkulaci. Snídani podáváme formou bufetu. Obědy a večeře teplé – jednotné, svačiny dle dohody – vše dle normy pro školní stravování. Pitný režim je zajištěn celodenně.

Restauraci neprovozujeme, k dispozici je pouze malý bufet s nápoji, nanuky, suvenýry.

Vybavení areálu  podrobnosti najdete přímo na našich stránkách.

Všechny aktivity Hipocentra jsou pojištěny odpovědností za škodu.

Nechceme Vám nabízet žádný Západ, nenabízíme žádný přepych, ale naopak kousek přírody a pohodu v rodinném prostředí u nás na statku, na ekologické základně a v Přírodním parku Chřiby.

Můžete si vybrat i doplňkové programy:

  • rybaření na přehradě Jestřabice, ev. na sousedním rybníku Prokop.
  • Chřiby jsou protkány sítí cyklotras pro začátečníky i pokročilé (kola vám uschováme)
  • V zimě lyžování na uměle zasněžované sjezdovce Stupava, pro běžkaře pěkné terény v Chřibech.
  • Chřiby jsou také houbařským rájem
  • Všechny pobyty můžete spolu s námi utvářet – doplňovat.
  • Využít můžete naše hřiště i zámecký park 50 m od HIPA.
  • Chodit můžete na pěkné koryčanské koupaliště s plážovým volejbalem.

Součástí areálu je bezplatné parkoviště. Své domácí mazlíčky si můžete vzít po dohodě s sebou.

PŘIHLÁŠENÍ:

  • Přihlásit se můžete vyplněním přihlášky, která je součástí Nabídky táborových nebo školních pobytů nebo mailem na adresu info@hipo.cz.
  • Své dotazy můžete poslat mailem nebo telefonovat na číslo: 603506997

Okolí – možnosti vycházek a turistiky (cykloturistiky) v Chříbech.

Chřiby jsou protkány sítí turistických cest, které vedou ke kulturním a přírodním pamětihodnostem. Podívejte se možnosti vycházek a výletů

 

 

 

 

 

 

CENÍK UBYTOVÁNÍ 2018: (ceny vč. DPH)

APARTMÁN 4 lůžkový 2000,- /den (bez polopenze)

Pokoj se sociálním zařízením na chodbě: 
280 Kč/ den

Pokoje s kompletním sociálním zařízením – vícelůžkové - obsazená min. 4 lůžka nebo jeden dvoulůžkový:

390 Kč/ den

Ubytování pro kolektivy – školy v přírodě, adaptační kurzy, tábory je vždy započítáno do ceny poukazu.

Stravování pro kolektivy – teambuilding nebo rodinné pobyty, oslavy apod. Cena dohodou – kalkulace dle jídelníčku

Stravování pro školy v přírodě, školní pobyty a tábory je započítáno v ceně poukazu

 

Další služby:

Parkování zdarma

WIFI zdarma – u školních a táborových akcí pouze pro pedagogický doprovod.

Pes ... 100,-Kč/den

Jezdecký výcvik 350 Kč/ výcviková hodina, výuka sedlání, uždění, teorie při vícehodinovém výcviku zdarma.

 

Aktivity

MOŽNÉ AKTIVITY V OKOLÍ: Podívejte se na rozsáhlou nabídku vycházek a výletů:

http://www.hipo.cz/moznosti-vychazek