Aktuality / Akce

Počet volných míst se mění. Pokud máte zájem o termín, který zde není uvedený, zkuste objednat.

Hipocentrum Koryčany, v.o.s.

HIPO Koryčany, z.s.

Novinky z Hipa  LEDEN 2024

HIPOCENTRUM Koryčany, jezdecký areál s 30 letou tradicí 

Proč přijet k nám?

  • 40 koní pro výcvik začátečníků, rekreační ježdění, sport i hiporehabilitaci
  • více než 30 let zkušeností v oboru
  • celoroční provoz 7 dní v týdnu
  • 120 ubytovacích míst a vlastní kuchyně
  • široké možnosti vyžití v Hipocentru i okolí v létě i v zimě

Tábory v Hipocentru Koryčany, to je 26 let zážitků a zkušeností. Pokud hledáte tábor v přírodě – na statku, kde jsou děti v kontaktu se zvířaty, jste na správném místě.

Tábory - to jsou nové zážitky, nová přátelství, zkušenosti a dobrodružství.

Tábory v Hipocentru mají své osobité kouzlo. Jsme mimo město, na statku, nenabízíme hotel, ale klasické táborové ubytování v budově nebo chatkách, dobrou domácí kuchyni, vyhovíme i vegetariánům a jsme připraveni zajistit i bezlepkovou stravu.

Programy jsou popsány, ale vždy je zde prostor pro variabilnost programu, kreativitu vedoucích i dětí. Co v každém případě dodržíme, je počet hodin jezdeckého výcviku.
Podrobnosti najdete v informacích k letním táborům.

Jízda na koních na Hipocentru

Máme k dispozici 30 koní s kompletní jezdeckou výbavou, ochranné helmy pro všechny jezdce. Ochranné vesty a páteřáky neposkytujeme. Pokud si přiveze dítě vlastní ochranné pomůcky, prosím, zkontrolujte, aby byly plně funkční – dobře seděly.

Naši koníci jsou celý rok opečováváni dětmi z jezdeckého oddílu, přes týden tráví většinu času na pastvinách, mají pohodu a klid. Všichni koně prošli řádným výcvikem ze země i pod sedlem, jsou připravování pro ježdění dětí, a to i dětí handicapovaných. Od roku 1993 jsme nestátním zdravotním zařízením, provozujeme Středisko hiporehabilitace a rehabilitace pro děti s handicapem. Ty také dle možností zařazujeme do táborových programů.

Více informací – jak vybrat tábor apod. najdete na našem blogu.

Stela Dolínková

Jízda na koních na Hipocentru

Jak vypadají dětské tábory?

Dětské tábory mohou být zaměřeny na různá témata. K bezkonkurenčně nejoblíbenějším táborům patří tábory koňské a také tábory pro malé děti. Společným znakem všech táborů je však zpravidla skutečnost, že se jedná o vícedenní pobyt v přírodě, který je vyplněn řadou zábavných aktivit. O děti je zde perfektně postaráno s ohledem na jejich věk a specifické potřeby. Tábory jsou pořádány v Hipocentru Koryčany (Brno), v malebné přírodě, která je tolik typická pro Jihomoravský kraj.

Co se děje na táborech?

Primární náplní táborů je probudit v účastnících týmového ducha, naučit je vzájemné spolupráci, pomoci a samostatnosti. Dítě se v rámci skupiny naučí komunikovat, kooperovat s ostatními členy týmu a zároveň se za pomoci táborových aktivit a her všestranně rozvíjí. Součástí táborů jsou většinou celotáborové hry, které skupinu ještě více stmelují a posilují. Za splnění nejrůznějších úkolů a pravidelných povinností čeká v závěru pobytu všechny táborníky zasloužená odměna. Co je však největší odměnou vedoucích táborů? Skutečnost, že mnozí táborníci zpět domů odjíždějí s notnou dávkou nostalgie a slzičkami v očích. 

Organizátorem táborů je od roku 2020 spolek HIPO Koryčany, z. s., speciální jezdecké kurzy převzala Jezdecká škola Welfare Koryčany,z.s.

Navazujeme na předcházející spolupráci a více než 25 letou tradici.

Dle zákona o cestovním ruchu může být organizátorem táborů pouze cestovní kancelář, případně spolek. Volili jsme tuto alternativu. Ujišťujeme Vás, tábory budou i nadále probíhat v prostorách Hipocentra Koryčany, na stejných koních a z velké většiny i pod vedením stejných vedoucích. Tato změna je pouze organizačního charakteru. Klientů, účastníků táborů, se tato změna dotkne v podstatě pouze ve vztahu ke změně fakturačních údajů. Pevně věříme, že tato změna žádným způsobem neovlivní naše společné dobré vztahy, a že nám zůstanete věrní. Děkujeme.

Za HIPO Koryčany, z.s.  PhDr.Kristýna Dolínková, předsedkyně