Letní tábory stmelí ducha a naučí samostatnosti

.

Koňské tábory

Sportovní a výtvarný tábor

 

 

Tábory v Hipocentru Koryčany, to je 26 let zážitků a zkušeností. Pokud hledáte tábor v přírodě – na statku, kde jsou děti v kontaktu se zvířaty, jste na správném místě.

Tábory - to jsou nové zážitky, nová přátelství, zkušenosti a dobrodružství.

Tábory v Hipocentru mají své osobité kouzlo. Jsme mimo město, na statku, nenabízíme hotel, ale klasické táborové ubytování v budově nebo chatkách, dobrou domácí kuchyni, vyhovíme i vegetariánům a jsme připraveni zajistit i bezlepkovou stravu.

Programy jsou popsány, ale vždy je zde prostor pro variabilnost programu, kreativitu vedoucích i dětí. Co v každém případě dodržíme, je počet hodin jezdeckého výcviku.
Podrobnosti najdete Zde – složka ke stažení:
http://www.hipo.cz/files/vseobecne_o_nasich_taborech.pdf

Máme k dispozici 30 koní s kompletní jezdeckou výbavou, ochranné helmy pro všechny jezdce. Ochranné vesty a páteřáky neposkytujeme. Pokud si přiveze dítě vlastní ochranné pomůcky, prosím, zkontrolujte, aby byly plně funkční – dobře seděly.

Naši koníci jsou celý rok opečováváni dětmi z jezdeckého oddílu, přes týden tráví většinu času na pastvinách, mají pohodu a klid. Všichni koně prošli řádným výcvikem ze země i pod sedlem, jsou připravování pro ježdění dětí, a to i dětí handicapovaných. Od roku 1993 jsme nestátním zdravotním zařízením, provozujeme Středisko hiporehabilitace a rehabilitace pro děti s handicapem. Ty také dle možností zařazujeme do táborových programů.

Více informací – jak vybrat tábor apod. najdete na našem blogu.


Stela Dolínková

 

Jak vypadají dětské tábory?

Dětské tábory mohou být zaměřeny na různá témata. K bezkonkurenčně nejoblíbenějším táborům patří tábory koňské a také tábory pro malé děti. Společným znakem všech táborů je však zpravidla skutečnost, že se jedná o vícedenní pobyt v přírodě, který je vyplněn řadou zábavných aktivit. O děti je zde perfektně postaráno s ohledem na jejich věk a specifické potřeby. Tábory jsou pořádány v Hipocentru Koryčany (Brno), v malebné přírodě, která je tolik typická pro Jihomoravský kraj.

Co se děje na táborech?

Primární náplní táborů je probudit v účastnících týmového ducha, naučit je vzájemné spolupráci, pomoci a samostatnosti. Dítě se v rámci skupiny naučí komunikovat, kooperovat s ostatními členy týmu a zároveň se za pomoci táborových aktivit a her všestranně rozvíjí. Součástí táborů jsou většinou celotáborové hry, které skupinu ještě více stmelují a posilují. Za splnění nejrůznějších úkolů a pravidelných povinností čeká v závěru pobytu všechny táborníky zasloužená odměna. Co je však největší odměnou vedoucích táborů? Skutečnost, že mnozí táborníci zpět domů odjíždějí s notnou dávkou nostalgie a slzičkami v očích. 

Syndikovat obsah