Školy v přírodě a školní výlety pro vás připravujeme již od roku 1991!

Školy v přírodě 2019-2020 - PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY NA ŠVP A ADAPTAČNÍ KURZY - PODZIM 2019 a hlavně jaro 2020

Milí pedagogové, zveme Vás a Vaše žáky k nám na statek, ZVEME Vás do HIPOCENTRA KORYČANY.

 

Hipocentrum Koryčany se nachází mimo město a Koryčany samotné jsou východní branou do Přírodního parku Chřiby.

Koryčany leží 26 km od Vyškova nebo od Uherského Hradiště,  15 km od Kyjova, 30 km od Hodonína, z Brna to k nám máte asi 50 km, stejně jako ze Zlína. Jsme dostupní vlakem do Nemotic ( ev. Nesovic), odtud autobusem. Využijte výhodné nabídky kombinované dopravy vlak – autobus a systému IDOS. Při objednání včas, není problém ani s přistavením dalšího autobusu.

Připravili jsme pro Vás celou řadu ekologických výukových programů EXPEDICE CHŘIBY – projekt EVVO.  Projekt byl podpořen dotací EU. Nabízíme vám pobyt nejen u nás na statku, kde máme vybudováno dostatečné zázemí v budově  pro 50-70 dětí, ale také na naší nové ekologické základně AKU-AKU.

Nabízíme Vám školu v přírodě na klíč, zajistíme Vám ekologický i relaxační kovbojský program. Nemusíte nic moc připravovat. Jedinou nevýhodou tohoto programu je omezené množství času na vaše aktivity s dětmi.

 

Jezdecké výcvikové kurzy pro žáky sportovních gymnázií, sportovních škol, vysokoškoláky

Naším mottem je – nevozíme, učíme jezdit.

Na základě poptávky některých sportovních škol jsme se rozhodli do naší nabídky zařadit  SPECIÁLNÍ JEZDECKÉ KURZY.

Z důvodu bezpečného ježdění nabízíme v první řadě jezdecký výcvik. Předpokládáme, že děti jsou začátečníci, tedy nemají s ježděním žádné, nebo téměř žádné, zkušenosti. Samozřejmě program upravíme tak, aby si lepší nebo zkušenější jezdci také užili. Nebráníme se ani vyjížďkám do terénu.
Metodiku jezdeckého výcviku zpracováváme a vylepšujeme již 27 let.

JEDNODENNÍ POBYTY - VÝLETY EXKURZE S PROGRAMEM EVVO

Milí pedagogové, koordinátoři EVVO na školách,

předkládáme vám SOUBOR VÝPRAV, KTERÉ MŮŽETE U NÁS REALIZOVAT V RÁMCI JEDNODENNÍHO VÝLETU NEBO ŠKOLY V PŘÍRODĚ. KROMĚ TOHO MÁME PŘIPRAVENY ŠKOLY V PŘÍRODĚ NA KLÍČ - S KOMPLETNÍM EKOLOGICKÝM I REALAXAČNÍM PROGRAMEM. 

Jednodenní výlety - jednodenní exkurze za stády koní...

Nabízíme JEDNODENNÍ KOMBINOVANÉ PROGRAMY KONĚ+ program ekologické výchovy, program EVVO

CELOROČNĚ

spojení vzdělávací části i relaxace, poznávací exkurze i výletu, efektivní využití prostředků na dopravu – CELODENNÍ PROGRAM

Tyto programy mají název KONĚ +   Cena za kombinaci 389 Kč včetně oběda

Čas: 9 – 15 hodin (15,30) - vhodné zejména pro 1.stupeň ZŠ, ale program umíme připravit i pro 6.a 7. třídu)

Část týkající se koní obsahuje vzdělávací a relaxační blok. Projdeme si stáje, ukážeme vám, jak koně „bydlí“, řekneme si, co je to zoohygiena, jak koně sami pečují o svou srst, povíme si o plemenech koní, o jejich barvách, dozvíte se zajímavosti např. o zubech koní, uších i dalších smyslech, dozvíte se, co koně mají rádi, co žerou a jak se tyto plodiny pěstují, popíšeme si koně přímo na živém zvířeti, sestavíme časovou přímku vývoje koně… Můžete se koně dotýkat, můžete krmit, můžete se na koni vyfotit, ale sedlání a jízdu na koni necháme na delší pobyty. 

+ obsahuje celou řadu variant – nabízíme některé

Ekologický program má vždy část teoretickou, práci v terénu a část hodnotící.(podrobný popis jednotlivých programů najdete na zde  

Dvoudenní i vícedenní exkurze na statek – „Za stády koní“

Za stády koní… dvoudenní i vícedenní exkurze, výlet, poznávání, relax.

  • Pojeďte na dvoudenní nebo vícedenní  exkurzi do Přírodního parku Chřiby, pojeďte na exkurzi na statek.....
  • Pokud hledáte levnou školní exkurzi s ekologickým vzdělávacím programem doplněnou o nevšední zážitky z pobytu na statku a relaxační program, pak jste zde správně…
  • Pronikněte do života koní... doplňte si své znalosti z přírodovědy nebo přírodopisu

Výhody:

nemusíte téměř nic zajišťovat, vše je pro Vás připraveno

program s dětmi v plné šíři realizujeme

připravíme pracovní listy i stezku

program přizpůsobíme věku dětí 

špatného počasí se nemusíte bát – vše se může odehrát ve velké jezdecké hale

 

Adaptační programy NOVĚ TAKÉ S KOMPLETNÍM PROGRAMEM EVVO

ADAPTAČNÍ – SEZNAMOVACÍ PROGRAMY a názvem INSPIRA(k)CE

Potřebujete stmelit kolektiv, máte spojené třídy, přišli noví žáci, přebíráte novou třídu a potřebujete se poznat? Pak právě pro vás jsou určeny (podzimní) adaptační programy. NOVĚ S PROGRAMEM EVVO 

 Nabízíme vám týdenní (po dohodě i kratší nebo delší) pobyty s programem, při kterém se žáci nejen seznámí, ale i lépe poznají. Máme připraveny programy, které prohlubují vztahy.

Můžete využít naše zkušenosti, prostory v budově, ale i krytou jízdárnu a terasy, učebnu. Základ je v pobytu venku, ale máme i mokrou variantu.

NOVĚ NABÍZÍME KOMPLETNÍ PROJEKT S EKOLOGIKÝM PROGRAMEM "NA KLÍČ" Podrobnosti nadete na www.evvochriby.cz  PODÍVEJTE SE ZDE

 

Školní výlety miloval zajisté každý z nás. U škol v přírodě se názory různí – přeci jen jsme se tady museli učit a krása okolní přírody nás jednoduše rozptylovala. Jelikož se však vždy jednalo o nezapomenutelné akce, jejichž součástí byl zábavný program a spousta skvělých zážitků, i po letech si na tyto výlety mnoho z nás s nostalgií a slzou v oku vzpomene. Možná, že jste i vy byli na škole v přírodě nebo výletě, jehož program jsme sestavovali právě my. Této činnosti se totiž věnujeme již od roku 1991!

Jaké školní výlety pro vás organizujeme?

Nabízíme pestrou nabídku školních výletů, na kterých o zábavu rozhodně nouze nebude. Pravidelně pro vás pořádáme školní výlety zaměřené na kovbojské dovednosti s možnostmi prohlídek stájí, ukázkou výcviku koně, ale i zajímavou besedou. Dále pak pořádáme nejrůznější druhy přírodovědeckých, ekologických i historických exkurzí, na kterých se dozvíte mnoho zajímavých informací. Rádi vám sestavíme program ušitý na míru, případně přizpůsobíme stávající program vašim požadavkům a možnostem.

Školy v přírodě i adaptační kurzy

Výlety, školy v přírodě i adaptační kurzy pořádáme celoročně. Největší nápor registrujeme v období od dubna do května. Ideální dobou pro adaptační kurzy jsou pak měsíce září a říjen. Dle počtu účastníků kurzu nebo výletu se následně odvíjí slevy pro pedagogy. Na školy v přírodě i výlety realizované v měsících listopad až březen poskytujeme zajímavou slevu ve výši 5%.

Objednávejte školní výlety a školy v přírodě včas!

Jelikož zájem o výlety a exkurze pořádané Hipocentrem Koryčany je značný, doporučujeme vám objednat konkrétní termín co nejdříve. Na školách v přírodě se snažíme, aby areál patřil vždy, pokud možno, jen jedné škole. Poptávka po termínech pak převyšuje nabídku a my musíme některé školy s lítostí odmítat nebo přesouvat na další rok. 

Syndikovat obsah