Hipocentrum Koryčany

CO U NÁS MŮŽETE ČEKAT?

Hipocentrum Koryčany leží mimo město, ale kousíček od náměstí. Je obklopeno lukami – pastvinami, nedaleko je zámecký park a pak hned okolní lesy Přírodního parku Chřiby. Mírné kopečky lákají k cykloturistice, turistice i houbaření, okolní louky a lesy se dají využít i ke hrám a sportu 

Provoz Hipocentra je celoroční, 7 dnů v týdnu, přizpůsobíme se Vašim časovým možnostem.

Specializujeme se na pobyty s jezdeckým výcvikem zejména pro děti a mládež, ale náš areál můžete využít pro jakýkoliv sportovní, naučný nebo rekreační pobyt a najdete dostatečné zázemí pro všechny Vaše činnosti – navíc Váš pobyt můžeme zpestřit doprovodným programem.

Naše zařízení je určeno především dětem a mládeži, POŘÁDÁME TÁBOROVÉ POBYTY A JEZDECKÉ KURZY O HLAVNÍCH I VEDLEJŠÍCH PRÁZDNINÁCH , v měsících dubnu – červnu patří areál ŠKOLÁM V PŘÍRODĚ A ŠKOLNÍM VÝLETŮM . Od roku 2014 máme vybudovánu ekologickou základnu s řadou pozorovacích stanovišť na naučnými tabulemi. 

Podrobnosti o letních táborech najdete v záložce CO BYSTE MĚLI VĚDĚT

Vedle standardního ubytování můžeme nabídnout i apartmán, pokoje v podkroví jsou většinou s vlastním sociálním zařízením  nebo se sociálním zařízením pro dva pokoje společným.

UBYTOVÁNÍ A ZAJÍMAVOU NABÍDKU MÁME I PRO RODINY- TZV. RODINNÉ POKOJE VŽDY SE SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM NA POKOJI

STRAVOVÁNÍ – VŽDY ČERSTVÁ STRAVA Z NAŠÍ KUCHYNĚ, NENÍ PRO NÁS PROBLÉM PŘIPRAVIT VEGETARIÁNSKOU STRAVU A BĚŽNĚ PŘIPRAVUJEME např. BEZLEPKOVOU DIETU.

Vybavení areálu je dostatečné pro všechny pobyty.

Všechny aktivity Hipocentra jsou pojištěny odpovědností za škodu.

Za 26 let své činnosti jsme vybudovali dostatečné zázemí – 120 ubytovacích míst  v budově a chatkách,  jídelnu – kantýnu, dobře vybavenou kuchyni, terasy pro hry, posezení, tanec, keramickou pec, krytou jezdeckou halu pro ježdění na koni i hry, kolbiště pro ježdění, společenskou místnost s barem ve sklípku, hřiště na plážový volejbal, nohejbal, víceúčelové hřiště, kuželky, petanque, máme úschovnu kol. Celoročně je u nás k dispozici vedle hříbat i 25 koní připravených pro výcvik začátečníků, rekreační ježdění , vyjížďky, sport i hiporehabilitaci.

Nechceme Vám nabízet žádný Západ, nemůžeme vám nabídnout žádný přepych, ale nabízíme pohodu, klid, aktivní odpočinek i relaxaci v Chřibech a přátelství své i našich koní.

  • Nabízí se rybaření na přehradě Jestřabice eventuelně na sousedním rybníku Prokop.
  • Chřiby jsou protkány sítí cyklotras pro začátečníky i pokročilé
  • V zimě lyžování na uměle zasněžované sjezdovce Stupava, pro běžkaře pěkné terény v Chřibech.
  • Všechny pobyty můžete spolu s námi utvářet – doplňovat.
  • Nově se nám podařilo zajistit i možnost sjíždění řeky Moravy na raftech – dopřejte si tento nevšední zážitek.
  • Využít můžete naše hřiště i zámecký park 50 m od HIPA.
  • Chodit můžete na pěkné koryčanské koupaliště s plážovým volejbalem.

PŘIHLÁŠENÍ:

  • Přihlásit se můžete vyplněním přihlášky, která je součástí Nabídky táborových nebo školních pobytů nebo mailem na adresu info@hipo.cz.
  • Své dotazy můžete poslat mailem nebo telefonovat na číslo: 603506997

Okolí – možnosti vycházek a turistiky (cykloturistiky) v Chříbech.

Chřiby jsou protkány sítí turistických cest, které vedou ke kulturním a přírodním pamětihodnostem. Podívejte se možnosti vycházek a výletů.