Co je horsmanship

Co je to horsmanship - je dovednost kovbojů a dobrých jezdců. Horsmanship je přirozený způsob komunikace s koněm, cílem je koně nejen využívat, ale také pochopit jejich chování. Práci s koněm ze země by měl ovládat každý, kdo chce smysluplně jezdit a opravdu si na koni užít, nejen se vozit.

Horsmanship nás vede k tomu, že každý povel, který koni dáme, má svůj význam. Učíme se koně ovládat jemně a chápat jeho signály, učíme se načasovat své pobídky, přemýšlíme o tom, co dělám a proč, zklidňujeme sebe i koně. Přijímáme energii koní. Horsmanship má podobné účinky jako jóga.

Co se naučíš – pochopit koně, jeho signály, bezpečně pracovat s koněm, naučíš se klidu, který přenášíš na koně, důslednosti a přesnosti v dávání pokynů. Praktický výcvik bude doplněný teorií.

Co zkusíš – pracovat se „svým“ koněm od začátku do konce – pracovat s koněm na vodítku i na lonži, zkusíš, jak tvůj kůň vnímá rytmus, tvoje povely

Co zažiješ – kromě táborového dobrodružství a hledání nových kamarádů zažiješ radost z práce s koněm, radost ze spolupráce s koněm, radost z pochopení.

Co dokážeš – na konci pobytu budeš ovládat koně ze země, vodit, zastavovat, bezpečně otáčet, couvat, překonávat trailové překážky s koněm vedeným na ruce - bez sedla. Naučíš se dávat koni jednoznačné pokyny, signály, naučíš se čekat na odpověď koně. Horsmanship má podobné účinky jaké jóga, učí trpělivosti, klidu, empatii.

Věříme, že budeš schopný své dovednosti z práce ze země využít i při práci ze sedla ……