Týdenní jezdecký tábor – WESTERNOVÉ JEŽDĚNÍ WR7

Kód: WR7
Cvičení na trailových překážkách
Příprava k ježděníOdvod koní na pastvu

Typ tábora: koňský,tábor s koňmi,  na koni a o koních, jezdecký
Zaměření: jezdecký výcvik a činnosti kolem koní
Doporučený věk: od 12 let
Počet dětí: 10
Délka: 7 dní       OBSAZENO

Jezdecký tábor s intenzivní výukou westernového ježdění pro mírně pokročilé a pokročilé jezdce. Získáte základy westernového ježdění, seznámíte se s koňmi, jejich povahami, chováním, základy horsmanshipu. 

Jezdecký výcvik na ohraničené jízdárně, v kryté hale, cvičení jezdeckých dovedností a vyjížďky do terénu, práce s koňmi, ošetřování koní, sedlání, uždění, pomoc mladším, práce ze země- základy horsemanshipu …Ježdění ve westernovém stylu je určwno dětem i dospělým, kteří již zvládli základy ježdění v anglickém stylu a nově se chtějí věnovat westernovému ježdění. Minimální věk dětí je 12 let.

Kurz westernového ježdění je určen dětem se základní znalostí ježdění - zvládnutí klusu, vysedání a ovládání koně na jízdárně. Horní hranice není omezena. Kurz je otevřen i dospělým jezdcům. Zúčastnit se můžete i s vlastními koňmi. 

Neznámý objektPokud se nechceš jen vozit, ale chceš koním i rozumět, jsme tu pro tebe. Naši odborní trenéři a učitelé jezdectví ti předají své zkušenosti a vědomosti, naučíš se všechno, co bys měl o koních vědět, aby byl KŮŇ TVŮJ KAMARÁD.

Areál

Areál tábora:

Ubytování v Hipocentru Koryčany v 4-8 lůžkových pokojích, k dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou koupit cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a… více o vybavení areálu zde.


Stravování je zajištěno 5x denně vč. celodenního pitného režimu.

Adresa tábora:

Jméno dítěte, ev. pobyt
Hipocentrum Koryčany, v.o.s.
Zámecká 432
768 05 Koryčany

Program

Program tábora:

Kurz westernového ježdění je určen dětem se základní znalostí ježdění - zvládnutí klusu, vysedání a ovládání koně na jízdárně. Horní hranice není omezena. Kurz je otevřen i dospělým jezdcům. Zúčastnit se můžete i s vlastními koňmi. 

Program tohoto speciálního tábora s koňmi - WESTERNOVÉHO KURZU - není určen začátečníkům, počet míst pouze 10.

Celkem nově absolvujete 9 hodin jezdeckého výcviku v sedle  a minimálně 2 hodiny horsemanshipu – práce s koněm v kruhovce nebo na lonži. Je zde prostor i pro výcvik vašeho vlastního koně.

Kurz vede zkušený cvičitel a aktivní westernový jezdec, který vám předá nejen teoretické, ale hlavně praktické rady. Kurz je možné brát jako přípravu k získání jezdecké licence WRC a odrazový můstek pro aktivní westernové ježdění.

Obsah kurzu:

 • základy práce ze země - kontakt s koněm, sledování chování koní, porozumění

 • základy práce na lonži, na vodítku i v kruhové ohradě - koralu

 • základní povely ze sedla - ohýbání koně, rozpohybování, povely a pomůcky jezdce

 • westernové disciplíny, jejich základ, zvládnutí některých prvků trailu, western pleasure i western horsemanship

 • podmínky získání jezdecké licence WRC ČR, testy pro zájemce

Pracovníci

Výchovní pracovníci:

Jezdecký výcvik zajišťuje kvalifikovaný aktivní westernový jezdec s jezdeckou licencí a s licencí rozhodčího WRC ČR. Na táboře – kurzu je přítomen zdravotník, který absolvoval kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT.

Cena

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4600 Kč, 6 nocí

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v budově 6-8 lůžkové pokoje    

 • Rozmístění dětí s kamarády v jednom pokoji řešíme na místě

 • stravu 5 x denně,

 • pitný režim,

 • odborný pedagogický a zdravotnický dozor

 • kvalifikované vedoucí jezdeckého výcviku

 • odměny a diplomy

 • jezdecký výcvik pod vedením zkušeného trenéra westernového ježdění a rozhodčího westernových soutěží 9 hodin v sedle a 2 hodiny horsmanshipu - práce s koněm ze země.

 

TIP: pokud máte mladší sourozence, můžete jim vybrat jiný týdenní pobyt – speciální jezdecký tábor- kurz nebo dvoutýdenní program. Sourozenci mohou jet společně, v areálu se potkávají, ale zároveň mají každý svůj prostor.

Doprava

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.

Více informací získáte na našem blogu – www.hipo.cz

Dotazy vám zodpovíme mailem na objednávky@hipo.cz nebo info@hipo.cz

Dokumenty

Dokumenty:

Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora -  a provozovatelem  tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.

Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.

Při příjezdu na tábor se odevzdává:  vše najdete zde

 • Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),

 • bezinfekčnost (s datem nástupu na tábor), dodatek k potvrzení o bezinfekčnosti

 • kopie kartičky pojišťovny

 • pokyny k nástupu, seznam doporučeného vybavení

Dále můžete odevzdat  kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Cena: 4 600 Kč