Týdenní jezdecká školička pro nejmenší JŠ7

Kód: JŠ7
Týdenní jezdecká školička
ZAČÁTKY V KRYTÉ HALENA VENKOVNÍ JÍZDÁRNĚV celé sestavěUŽ JEZDÍME SAMOSTATNĚ

Typ tábora: koňský, pro malé děti, základy ježdění na koni, tábor s koňmi o koních a na koni.
Zaměření: pestrý táborový program, ježdění na koni a voltiž-gymnastika na koni
Doporučený věk: 6 - 8 let
Ubytování: v budově
Počet dětí: 10
Délka: 7 dní, 6 nocí

 ezdecký výcvik na ohraničené jízdárně, v kryté hale, cvičení jezdeckých dovedností, povídání o koních, poznávání koní prostřednictvím her, gymnastika na koni – voltiž…

Na tomto speciálním jezdeckém táboře pro nejmenší děti nebude chybět ježdění na koni a gymnastika na koni, ale zároveň si děti užijí spoustu her, výtvarných a sportovních aktivit, táboráky, diskotéku .. tedy vše , co do správného tábora patří.

Areál

Areál tábora:

Ubytování v Hipocentru Koryčany v 4-8 lůžkových pokojích, k dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou koupit cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a… více o vybavení areálu zde.

Stravování je zajištěno 5x denně vč. celodenního pitného režimu.

Adresa tábora:

Jméno dítěte, ev. pobyt
Hipocentrum Koryčany, v.o.s.
Zámecká 432
768 05 Koryčany

Odkaz na mapu

Program

Program tábora:

Máte mladšího školáka (6-8 let) a víte, že jeho láskou jsou koně?

Nabízíme NOVINKU! Speciální pobyt zaměřený na koně týdenní Jezdeckou školu pro nejmenší, tj. pro děti od 6 do 8 let s minimálními nebo žádnými zkušenostmi u koní.Neznámý objekt

Poznáváme koně, jejich život, naučíme se, jak se koně krmí, co všechno potřebují, naučíme se koně čistit, pozorujeme koně na pastvě, naučíme se barvy koní, jejich plemena, to vše prakticky ve stáji a u koní nebo při hrách. Podělíme se s kamarády o své znalosti ze světa koní, zahrajeme si hry o koních, poskládáme kvarteta nebo pexesa v přírodě, malujeme koně, modelujeme koně…, jezdíme denně na koni a cvičíme gymnastiku na koni.

Součástí pobytu je 9 výcvikových lekcí na koni – ježdění v sedle se střídá s gymnastikou na koni – cvičením na madlech (5 SEDLO + 4 MADLA). Cvičení na madlech – gymnastika na koni = voltiž - je průpravou do sedla i skvělým prostředkem k získání správných návyků: k nácviku rovnováhy, nácviku správného sedu, odvahy a kontaktu s koněm. Ježdění je prováděno s ohledem na bezpečnost dětí – s vodičem nebo na lonži, aby se děti mohly soustředit na své dovednosti a neměly starost s řízením koně. Koním je věnováno celé dopoledne.

Odpoledne bude patřit tradičnímu táborovému programu – etapová hra, koupaliště, hry v terénu. Večer zase chvíli koně, ale taky táborák nebo diskokarneval… Všechny činnosti i denní režim jsou přizpůsobeny věku dětí. 

 

TIP: CHCETE SE NAUČIT CO NEJVÍCE, SPOJTE DVA TÝDENNÍ POBYTY. ODJEZDÍTE 18 HODIN A NAUČÍTE SE MAXIMUM O KONÍCH. NAVÍC TAKÉ ZAŽIJETE VÍCE LEGRACE PŘI DOPLŇKOVÉM PROGRAMU. A VÁŠ BONUS? DÁME VÁM SLEVU 1100 KČ. TAKŽE SPOJENÉ DVA TURNUSY NEBUDOU STÁT 9100,- ALE 8000 Kč. Každý turnus objednejte zvlášť a do poznámky - komentáře - napište dva spojené. My vám odečteme slevu 1100 Kč. 

Pracovníci

Výchovní pracovníci:

Program tábora zajišťuje stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích s dlouholetou praxí. Jezdečtí instruktoři prošli naším jezdeckým oddílem a jsou plně kompetentní k vedení kvalitního a smysluplného jezdeckého výcviku. Na táboře – kurzu je přítomen zdravotník, který absolvoval kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT. Doplňkový táborový program zajišťují zkušení vedoucí.

Počet účastníků: vzhledem k personální i „koňské“ náročnosti programu pouze jeden oddíl v každém turnuse, tedy vždy MAXIMÁLNĚ 10 dětí. SAMOZŘEJMOSTÍ JE CELODENNÍ DOHLED, GARANTUJEME ODBORNÉ VEDENÍ JEZDECKÉHO VÝCVIKU I KVALIFIKOVANÉ VEDOUCÍ PRO VŠECHNY DOPLŇKOVÉ ČINNOSTI.

Cena

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4550 Kč, 6 nocí

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v budově 6-8 lůžkové pokoje    

 • Rozmístění dětí s kamarády v jednom pokoji řešíme na místě

 • stravu 5 x denně,

 • pitný režim,

 • odborný pedagogický a zdravotnický dozor

 • kvalifikované vedoucí jezdeckého výcviku

 • odměny a diplomy.

 • 9 lekcí individuální jezdecké výuky, 5 lekcí v sedle a 4 lekce gymnastiky na koni- cvičení na madlech

Doprava

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.

Více informací získáte na našem blogu – www.hipo.cz

Dotazy vám zodpovíme mailem na objednávky@hipo.cz nebo info@hipo.cz

Dokumenty

Dokumenty:

Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora -  a provozovatelem  tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.

Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.

Při příjezdu na tábor se odevzdává:  vše najdete zde

 • Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),

 • bezinfekčnost (s datem nástupu na tábor), dodatek k potvrzení o bezinfekčnosti

 • kopie kartičky pojišťovny

 • pokyny k nástupu, seznam doporučeného vybavení

Dále můžete odevzdat  kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Cena: 4 550 Kč