Školy v přírodě

Přemýšlíte, kde strávíte školu v přírodě? Nabízíme Vám skutečný pobyt v přírodě – na „statku“ v HIPOCENTRU KORYČANY.

Co vás čeká

Mírné kopečky, barevné lesy a louky lákají k procházkám i průzkumným výpravám. My Vám nabízíme ubytování v budově, dobrou domácí kuchyni, hřiště, sportoviště a hlavně přátelství své i našich koní.

Pojďte s námi zažít týden plný dobrodružství a ani nepoznáte, že se taky učíte. 

Co byste řekli na velkou dobrodružnou výpravu, při které nás možná budou doprovázet i někteří naši koníci. Připraven máme celotýdenní program – projekt – Expedice Chřiby – projekt zážitkové ekologické výchovy v přírodě. Prozkoumáme okolí i naši ekologickou základnu,  přineseme si zásoby pro výtvarné práce, zahrajeme si hry a taky si zasoutěžíme. Nakonec všechno všecičko zapíšeme do  hipáckého deníčku, abychom měli památku na pobyt v Chřibech. A navíc, abychom nic nezmeškali, zkusíme v přírodě i trochu počítat, výtvarničit nebo si připomeneme něco z češkého jazyka...

Nabízíme vám tři varianty školy v přírodě:

1. pouze ubytování a stravování, bez programu  pondělí – pátek ( začínáme obědem a končíme obědem  CENA viz příloha

2. Škola v přírodě s kovbojským programem – poznáváme naše koně, fotíme se na koni, lasujeme jako kovbojové, zkusíme práskání bičem, farmářský pětiboj…. Program v rozsahu jedné hodiny denně (60 i více minut )

3. Škola v přírodě na klíč s kompletním programem  - Zajistíme ekologický a naučný program a k tomu kovbojský program v době od 9 do 12 hodin, od 14 -15 hodin a pak dle domluvy ještě jednu další hodinu relaxačního programu. Celkem 5-6 hodin programu denně. Relaxační program zařazujeme dle Vašeho přání odpoledne nebo večer, abyste měli prostor i pro Vaše činnosti s dětmi.

Zkušenosti posledních let ukázaly, že největší zájem je  o kompletní program na klíč. Děti mají zájem o program s koňskou tématikou- ukázka koně na lase, prohlídka stáje, výroba kožených náramků, lasování, beseda o životě kovbojů,  popis koně a následná soutěž apod. – jsou to dovednosti, se kterými se jinde nesetkají. Z nabízeného programu můžete volit, my se přizpůsobíme a denně se dětem budeme věnovat. Samozřejmě není problém program zhustit a pak mít den volno třeba na výlet na hrad Cimburk, Moravanské lůky. Židovský hřbitov…
Doplňkem přírodovědy i prostorem k utužování spolupráce a kooperace je zážitková ekologická výchova v přírodě , poznáváme přírodu prakticky prostřednictvím výprav, her a  kvízů…. Program volíme dle věku dětí a složení tříd. Většina programu se odehrává na naší ekologické základně Liberta. 
Koníci Vás budou doprovázet téměř po celý den, ale ani když budou na pastvě nebo budou odpočívat, se nebudeme nudit – připraveny jsou  hřiště pro vybíjenou i plážový volejbal a malou kopanou, můžete se naučit hrát pétanque, kroket, můžete si zahrát i stolní tenis. Atraktivní jsou i naše stoly pro hraní kuliček - můžete uspořádat kuličkiádu na terase. Oblíbeným místem pro přírodovědné poznávání ke i nově zrevitalizovaný zámecký park. V areálu je také místo na táborák.

Čekají na Vás nejen naši koníci /celkem 38 včetně hříbat, pes Sam i několik stájových kočiček, ale i my.
Že je toho málo?  Tak přidáme ještě hodinový program ukázek dovedností a poslušnosti koní s výkladem o koních, o tom, jak se cvičí a co všechno dokáží.

Pokud nemůžete přijet na školu v přírodě, nabízíme zkrácený program na jednodenním nebo vícedenním školním výletě, exkurzi.

Chtěli bychom Vám nabídnout školu v přírodě /nebo vícedenní školní výlet/ trochu jinak.

Nenabízíme jen ubytování a stravování, ale i ucelený program /projekt/, na kterém bychom s Vámi chtěli spolupracovat, pomáhat Vám při celotýdenním pobytu vyplnit čas dětí. Naše ekologické programy byly vytvořeny v letech 2012-2014 v rámci projektu EXPEDICE CHŘIBY, projekt EVVO. Všechny programy jsou ověřeny dlouholetou praxí. 

Kapacita

OPTIMÁLNĚ CCA 45-50 DĚTÍ, MAX.60 dětí -  PRO UBYTOVÁNÍ V BUDOVĚ, CHATKY 40 MÍST. Na 10 dětí jeden pedagog, zdravotník zdarma.

Hipocentrum Koryčany provozujeme od roku 1991. Specializujeme se na školy v přírodě, adaptační kurzy, jezdecké kurzy pro sportovní školy, na chov koní a jezdecký výcvik. O letních prázdninách jsou to letní tábory s ježděním na koni i bez.

Zázemí

Žáci jsou ubytováni v 4-8 lůžkových pokojích. Areál Hipocentra má zcela bezbariérové přízemí, proto je možné umístit i děti s handicapem. Základní cena je stanovena za ubytování s vlastním spacákem. Učitelé jsou ubytování v apartmánu, vždy s kompletním povlečením.

Součástí základny jsou 2 učebny, 2 terasy, 2 hřiště a víceúčelová jezdecká hala použitelná za deštivého počasí pro hry, sport i výchovně vzdělávací práci. Zázemí: pro učitele vždy 1-2 pokoje se sociálním zařízením, izolace- zdravotní pokoj, jídelna cca 40 míst, učebna cca 20 míst, ev. Další učebna 15-20 míst, venkovní terasy pro stravování, hry i ekologické aktivity - 40 a 90 míst, dvě hřiště, ohniště  v areálu i na ekologické základně Liberta, poznávací informační tabule, jezírka, tůňky, stezky s úkoly. Na Libertě rovněž altán u jezírka, terasa u chaty Liberta, ohniště, střelnice – vše v návaznosti na pole, louky a les.

O nás: Majiteli Hipocentra jsou PaedDr.Stela Dolínková, učitelka a ředitelka školy s 25 letou praxí ve školství, s platným kurzem Zdravotníka zotavovacích akcí

Milan Dolínek – vyučen v oboru chovatel koní, aktivní westernový jezdec, milovník koní i kůže – výrobky z kůže – náramky, opasky…

Stravování:

Vaří se přímo v objektu. Strava je podávána formou jednotné plné penze, snídaně výběr ze dvou možností. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Vaříme kvalitní domácí stravu, nepoužíváme polotovary a instantní potraviny.

Bezlepková dieta, vegetariánská strava  za příplatek 400 Kč / týden. ( po-pá)

Vše vám rádi zkalkulujeme na základě vašich požadavků. Program vytváříme na míru dle vašich požadavků. 

 

Těšíme se na Vaše dotazy i objednávky

Koryčany 16.9.2023

Stela Dolínková, Milan Dolínek

PřílohaVelikost
PDF icon jak by mohl vypadat jídelníček pro vás102.47 KB
Hipocentrum - koně
PRACOVNÍ LISTY - VÝSLEDKY NAŠEHO SNAŽENÍ
ZPRACOVÁVÁME PŘÍRODNINY- LAND ART
NAUČÍME SE ODLÉVAT STOPY

Nezávazná objednávka