Základní jezdecký tábor s koňmi J12

Kód: J12
Základní jezdecký tábor
Děti se naučí i pracovat s koňmi Ježdění na jízdárněVečer u táborákuUčení s lasem
Typ tábora: klasický tábor s rozšířenou výukou ježdění na koni, koňský, jezdecký
Zaměření: pestrý táborový program, koně,
Doporučený věk: 8 - 15 let
Ubytování: chatky
Počet dětí: 25
Délka: 13 dní, 12 nocí
 

Čeká na vás našich 30 koní, užijete si pobyt v přírodě, tradiční i netradiční táborové aktivity,ale také ježdění na koni v anglických sedlech. Zkusíte i voltiž - gymnastiku na koni. 

Základní jezdecký letní dětský tábor je nejlevnějším táborem s jezdeckým výcvikem. Ježdění na koni je zde doplňkem klasického táborového programu. Tábor je určen pro děti, které si chtějí ježdění na koni zkusit, nemají zatím žádné nebo téměř žádné zkušenosti a nevědí, zda se ježdění na koni stane jejich koníčkem. Kromě ježdění nabízíme trochu výtvarky, hry v přírodě, táborák, koupaliště, etapovou hru......

 

Areál

Areál tábora:

Ubytování v Hipocentru Koryčany v 4-8 lůžkových pokojích nebo v 5 lůžkových chatkách, k dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou mj. vyměnit táborové body za cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a… více o vybavení areálu zde

Stravování je zajištěno 5x denně vč. celodenního pitného režimu.

Adresa tábora:

Jméno dítěte, ev. pobyt
Hipocentrum Koryčany, v.o.s.
Zámecká 432
768 05 Koryčany

Odkaz na mapu

Program

Program tábora:

Nabízíme základní jezdecký tábor s 5 hodinami výcviku v sedle (anglický styl) a jednou lekcí voltiže – gymnastiky na koně. Koně jsou doplňkem klasického táborového programu. Dopoledne je obden věnováno koním, jezdeckému výcviku. Tuto aktivitu může doplňovat péče o koně, pomoc ve stáji, pomoc s voděním koní – pro tuto činnost se děti hlásí dobrovolně a vybíráme rovněž podle věku a velikosti dětí. Dopolední program může být doplněn sportovním aktivitami nebo výtvarkou. Na každém turnuse je organizace trochu jiná, přizpůsobujeme se počtu přihlášených dětí i jejich jezdeckým dovednostem.  Tento tábor není sportovním soustředěním! Chceme, aby děti zkusily jízdu v sedle, ale za 12 dní se nikdo nestane profi jezdcem. Jde nám o bezpečné a kvalitní základy jezdectví a taky chceme zařadit nové aktivity a hlavně chceme, aby se děti bavily. Samozřejmě děti do ničeho nenutíme, nabízíme a děti si mohou vybrat. Půl den je věnován koním, půl den celotáborové etapové hře o ceny, podvečer tradičním táborovým radovánkám- diskotéka, karneval, táborák, turnaj ve vybíjené, bivak na základně AKU-AKU= LIBERTA

Co letos nabízíme:

 • Základní jezdecký výcvik 5+1 (5 výcvikových hodin v sedle+ jedna lekce na madlech – voltiž)

 • Péči o koně dle věku dětí – vždy s ohledem na jejich fyzické předpoklady

 • Tradiční i netradiční sporty a aktivitydle výběru (lukostřelba, střelba z praku, střelba ze vzduchovky, bivak)

 • Tradiční etapovou hru o ceny

 • Večerní program – často zařazujeme program dle přání dětí, i když vedoucí mají vždy plán

Děti si samozřejmě užijí i trochu výtvarky, táborových her a soutěží, o hodnotné ceny budou soutěžit v etapové hře, zařazeno bude i koupaliště, vodní hrátky, večerní aktivity např. diskotéky, táborák, bivak ( pro zájemce- není povinné), stezka odvahy…..

V rámci letního tábora dále za příplatek nabízíme (vybrat můžete pouze jednu variantu):

 1. rozšíření jezdeckého výcviku o další 3 výcvikové hodiny v sedle koní ... 900 Kč

 2. voltiž – gymnastiku na koni - 3 lekce ... 600 Kč

 3. rozšíření jezdeckého výcviku o dvě další výcvikové hodiny v sedle  +1 lekce voltiže ... 800 Kč

 4. keramika, kreativní výtvarné činnosti , výrobky z kůže - 550 Kč

 5. survival – přežití – mininálně 2, ale spíše 3 noci mimo tábor - staráme se sami o sebe ... 900 Kč (tento program můžeme vzhledem k náročnosti organizace otevřít, pokud budeme mít alespoň 14 zájemců)

Pracovníci

Výchovní pracovníci:

Program tábora zajišťuje stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích s dlouholetou praxí. Hlavní vedoucí tábora má vysokoškolské pedagogické vzdělání a praxi více jak 30 let.  Oddíloví vedoucí mají dlouholetou praxi. Praktikanti jsou vybíráni z řad našich bývalých táborníků.  Zdravotníci absolvovali kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT.

Cena

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4990 Kč, 12 nocí

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v budově 6-8 lůžkové pokoje nebo v chatkách 5 lůžkové chatky- děti umisťujeme podle programu a dle počtu přihlášených, nelze si vybrat   

 • Rozmístění dětí s kamarády v jednom pokoji nebo chatce řešíme dle programů na místě

 • stravu 5 x denně,

 • pitný režim,

 • odborný pedagogický a zdravotnický dozor

 • odměny a diplomy.

 • Základní jezdecký výcvik v anglických sedlech 5+1( 5 hodin sedlo, jedna lekce voltiž- gymnastika na koni)

V rámci letního tábora dále za příplatek nabízíme (vybrat můžete pouze jednu variantu):

 1. rozšíření jezdeckého výcviku o další 3 výcvikové hodiny v sedle koní ... 900 Kč

 2. voltiž – gymnastiku na koni - 3 lekce ... 600 Kč

 3. rozšíření jezdeckého výcviku o dvě další výcvikové hodiny v sedle  +1 lekce voltiže ... 800 Kč

 4. keramika, kreativní výtvarné činnosti , výrobky z kůže - 550 Kč

 5. survival – přežití – mininálně 2, ale spíše 3 noci mimo tábor - staráme se sami o sebe ... 900 Kč (tento program můžeme vzhledem k náročnosti organizace otevřít, pokud budeme mít alespoň 14 zájemců)

Doprava

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.

Více informací získáte na našem blogu – www.hipo.cz

Dotazy vám zodpovíme mailem na objednávky@hipo.cz nebo info@hipo.cz

Dokumenty

Dokumenty:

Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora -  a provozovatelem  tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.

Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.

Při příjezdu na tábor se odevzdává:  vše najdete zde

 • Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),

 • bezinfekčnost (s datem nástupu na tábor), dodatek k potvrzení o bezinfekčnosti

 • kopie kartičky pojišťovny

 • pokyny k nástupu, seznam doporučeného vybavení

Dále můžete odevzdat  kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Cena: 4 990 Kč