Týdenní jezdecký tábor s koňmi JK7

Kód: JK7
výcvik na jízdárně
Výcvik pod střechouVýcvik - lonžováníJízdárna

Typ tábora: koňský, jezdecký tábor -  kurz s intenzivní výukou ježdění, jezdecký kurz Vše o koních
Zaměření: jezdecký výcvik a činnosti kolem koní
Doporučený věk: od 12 let - x let
Ubytování: v budově
Počet dětí: 10
Délka: 7 dní, 6 nocí

Intenzivní jezdecký kurz - pro mírně pokročilé a pokročilé jezdce. Ježdění v anglickém stylu včetně možnosti ježdění do terénu. 

Jezdecký výcvik na ohraničené jízdárně, v kryté hale, cvičení jezdeckých dovedností a vyjížďky do terénu, práce s koňmi, ošetřování koní, sedlání, uždění, pomoc mladším, práce ze země- základy horsemanshipu…

Hlavním cílem je přivést děti ke koním, uspokojit jejich zájem o tato ušlechtilá zvířata a prohloubit jej. V týdenním jezdeckém táboře - jezdeckém kurzu VŠE O KONÍCH - předáme dětem dostatek teoretických znalostí, ale hlavně praktických zkušeností, aby si s koňmi skutečně a hlavně bezpečně užívaly. Naučí se vše, co budeme moci za týden stihnout, aby koním porozuměly a aby se staly jejich kamarády, partnery.  Tento speciální koňský - jezdecký tábor  je zaměřen především na jízdu na koni, děti se pohybují  60% času kolem koní…

Pokud se nechceš jen vozit, ale chceš koním i rozumět, jsme tu pro tebe. Naši odborní trenéři a učitelé jezdectví ti předají své zkušenosti a vědomosti, naučíš se všechno, co bys měl o koních vědět, aby byl KŮŇ TVŮJ KAMARÁD.

Areál

Areál tábora:

Ubytování v Hipocentru Koryčany v 4-8 lůžkových pokojích, k dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou koupit cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a… více o vybavení areálu zde.

Stravování je zajištěno 5x denně vč. celodenního pitného režimu.

Adresa tábora:

Jméno dítěte, ev. pobyt
Hipocentrum Koryčany, v.o.s.
Zámecká 432
768 05 Koryčany

Odkaz na mapu

Program

Program tábora:

Hlavním cílem je přivést děti ke koním, uspokojit jejich zájem o tato ušlechtilá zvířata a prohloubit jej. V týdenním jezdeckém táboře - jezdeckém kurzu VŠE O KONÍCH - předáme dětem dostatek teoretických znalostí, ale hlavně praktických zkušeností, aby si s koňmi skutečně a hlavně bezpečně užívaly. Naučí se vše, co budeme moci za týden stihnout, aby koním porozuměly a aby se staly jejich kamarády, partnery.

Tento speciální koňský - jezdecký tábor  je zaměřen především na jízdu na koni, děti se pohybují 60% času kolem koní, učí se teorii i praxi. Součástí kurzu jsou i vyjížďky do terénu. Zbývající čas je věnován relaxaci. Celkem děti odjezdí 10 výcvikových hodin, z toho může být jedna hodina po dohodě věnována gymnastice na koni- voltiži.

JEZDECKÝ TÁBOR JE URČEN PRO DĚTI OD 12 LET. DĚTI mladší 12 let  ( cca 11 leté) bereme jen za předpokladu, že již aktivně a samostatně  jezdí na koni.

Pro ty, které se chtějí učit jezdit a starat se o koně od začátku je připraven nový program jezdecký tábor REMONTA

Co byste měli vědět:

 • Týdenní jezdecký kurz Vše o koních NENÍ KLASICKÝ TÁBOR, na 1. místě v programu stojí jezdecký výcvik a činnosti kolem koní.

 • děti absolvují výcvik - 9 hodin  sedle, + 1 lekce voltiže nebo práce s koněm ze země - horsemanship

 • SAMOZŘEJMOSTÍ JE CELODENNÍ pedagogický DOHLED,

 • Kurz je určen těm, kteří mají zájem o koně, o práci s nimi, nevadí jim čištění, místování – prostě na koni nejen rádi jezdí, ale také se o ně rádi starají a chtějí se dozvědět něco nového

Programová náplň jezdeckého kurzu Vše o koních je dána našimi 25letými zkušenostmi: 

 • Základem je ježdění na koni pro mírně pokročilé na jízdárně - v kryté hale nebo v ohrazeném kolbišti - pro pokročilé vyjížďky do terénu

 • Děti se 1. den rozdělí do skupin podle jezdeckého umění, ale samozřejmě se mohou během týdne posunout ze skupiny nižší do skupiny vyšší

 • K programu patří také péče o koně - dvojice  dětí dostane přiděleného koně, o kterého bude pečovat – mistovat, čistit, sedlat. Znamená to, že mohou pracovat společně nebo se střídat.

 • Kdo chce koním rozumět, musí je poznat a být s nimi co nejvíce, proto součástí kurzu je i pomoc mladším táborníkům a pomoc při jejich výcviku – například vodění koní na jízdárně.

Předpokládáme, že půl dne stráví „kurzisté“ u koní, půl dne mají na relaxaci

Nabízíme „koňský“ program:

 • teorie o koních a jezdeckém sportu s promítáním videa

 • zájemci se mohou naučit základy práce s koněm ze země - horsemanship

 • základy komunikace s koněm - „čteme“ signály, které nám kůň vysílá

Relaxační program dle vlastního výběru – vždy je potřeba, aby si program vybrala alespoň polovina účastníků. Zde necháváme dětem volnost a prostor k vlastním domluvám. 

 • lasování, práce s bičem

 • koupaliště

 • vycházky a drobné hry

 • sportovní činnosti

 • táborák

 • diskotéka

 • sportovní hry - turnaj pétanque, kroket, vybíjená,…

Prosím, čtěte pozorně:

 • Tento jezdecký tábor - intenzivní JEZDECKÝ KURZ VŠE O KONÍCH -  je přednostně určen těm, kteří prošli našimi jezdeckými tábory, nebo jiným jezdeckým výcvikem, mají již s koňmi alespoň elementární zkušenosti, umí samostatně jezdit. Jinak si vysoký počet jezdeckých hodin neužijí.

 • toto rozdělení je nutné, abyste si všichni ježdění na koni užili a udělali co největší pokrok

 • pokud ještě nevíte, jestli vás bude ježdění na koni bavit, přihlaste se na dvanáctidenní pobyt – viz zde:  

 • Pokud chcete s koňmi začít, jsou pro vás připraveny kurzy jezdecká školička pro nejmenší ( 6-8 let) nebo jezdecký tábor REMONTA (8-13let)

 •  Na kurzu je ježdění intenzivnější a zařazeny jsou i vyjížďky do terénu (vždy ve skupinách dle schopností dětí)

Pracovníci

Výchovní pracovníci:

Program tábora zajišťuje stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích s dlouholetou praxí. Jezdečtí instruktoři prošli naším jezdeckým oddílem a jsou plně kompetentní k vedení kvalitního a smysluplného jezdeckého výcviku. Na táboře – kurzu je přítomen zdravotník, který absolvoval kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT.

Cena

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4550 Kč, 6 nocí

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v budově 6-8 lůžkové pokoje    

 • Rozmístění dětí s kamarády v jednom pokoji řešíme na místě

 • stravu 5 x denně,

 • pitný režim,

 • odborný pedagogický a zdravotnický dozor

 • kvalifikované vedoucí jezdeckého výcviku

 • odměny a diplomy

 • jezdecký výcvik v anglických sedlech v rozsahu 9 výcvikových hodin + 1 lekce voltiž nebo práce s koněm ze země

Rozšířená výuka ježdění:

V rámci letního jezdeckého tábora – kurzu  dále za příplatek nabízíme (vybrat můžete pouze jednu variantu):

 1. rozšíření jezdeckého výcviku o další 3 výcvikové hodiny v sedle koní ... 900 Kč

 2. voltiž – gymnastiku na koni - 3 lekce ... 600 Kč

 3. rozšíření jezdeckého výcviku o dvě další výcvikové hodiny v sedle  +1 lekce voltiže ... 800 Kč  

 

TIP: pokud máte mladší sourozence, můžete jim vybrat jiný týdenní pobyt – speciální jezdecký tábor- kurz nebo dvoutýdenní program. Sourozenci mohou jet společně, v areálu se potkávají, ale zároveň mají každý svůj prostor.

JK MAXI- spojené dva týdny JK můžete objednat se slevou zde

Doprava

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.

Více informací získáte na našem blogu – www.hipo.cz

Dotazy vám zodpovíme mailem na objednávky@hipo.cz nebo info@hipo.cz

Dokumenty

Dokumenty:

Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora -  a provozovatelem  tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.

Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.

Při příjezdu na tábor se odevzdává:  vše najdete zde

 • Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),

 • bezinfekčnost (s datem nástupu na tábor), dodatek k potvrzení o bezinfekčnosti

 • kopie kartičky pojišťovny

 • pokyny k nástupu, seznam doporučeného vybavení

Dále můžete odevzdat  kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Cena: 4 550 Kč