Týdenní jezdecký tábor - REMONTA R7

Kód: R7
Cvičení rovnováhy na koni
Ježdění na koniLasováníSprávné držení těla v klusuUdržení rovnováhy

Typ tábora: koňský, s jezdeckým výcvikem v anglických sedlech, tábor o koních, na koni
Zaměření: jezdecký výcvik a činnosti kolem koní
Doporučený věk: 8 - 13 let
Ubytování: budova-chatky
Počet dětí: 15
Délka: 7 dní, 6 nocí  OBSAZENO

 

Tento koňský tábor je určen začínajícím jezdcům, ketří nemají s ježděním zkušenosti, ale chtěli by se o noních dozvědět co nejvíce.

Jezdecký výcvik na ohraničené jízdárně, v kryté hale, cvičení jezdeckých dovedností a vyjížďky do terénu, práce s koňmi, ošetřování koní, sedlání, uždění, gymnastika na koni – voltiž, teorie o koních, práce ze země- základy horsemanshipu…

Tento speciální jezdecký tábor, nebo chcete-li jezdecký kurz pro začátečníky, je určen dětem, které nemají s ježděním na koni zkušenosti, ale touží se s koňmi blíže seznámit a naučit se základy ježdění během týdne. Program je doplněn dalšími aktivitami s koňmi i bez koní, hrami, koupáním, táborákem, prostě vším, co na táboře bývá a co se do jednoho týdne vejde.

Areál

Areál tábora:

Ubytování v Hipocentru Koryčany ve 4-8 lůžkových pokojích nebo v 5 lůžkových chatkách. K dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou koupit cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a… více o vybavení areálu zde.

Stravování je zajištěno 5x denně vč. celodenního pitného režimu.

Adresa tábora:

Jméno dítěte, ev. pobyt
Hipocentrum Koryčany, v.o.s.
Zámecká 432
768 05 Koryčany

Program

Program tábora:

Hlavním cílem je přivést děti ke koním, výcvik přizpůsobit jejich věku, uspokojit jejich zájem o tato ušlechtilá zvířata a prohloubit jej. V týdenním jezdeckém táboře - jezdeckém kurzu REMONTA - předáme dětem dostatek teoretických znalostí, ale hlavně praktických zkušeností, aby si s koňmi skutečně a hlavně bezpečně užívaly. Naučí se vše, co budeme moci za týden stihnout, aby koním porozuměly a aby se koně stali jejich kamarády, partnery.  

Tento speciální jezdecký tábor, nebo chcete-li jezdecký kurz pro začátečníky,  je určen dětem, které nemají s ježděním na koni zkušenosti, ale touží se s koňmi blíže seznámit a naučit se základy ježdění během týdne. Program je doplněn dalšími aktivitami s koňmi i bez koní, hrami, koupáním, táborákem, prostě vším, co na táboře bývá a co se do jednoho týdne vejde.

Neznámý objektSlovo REMONTA je označení pro mladého, nezkušeného koně, proto jsme tento název vybrali pro označení tradičního jezdeckého tábora pro začínající nezkušené jezdce. 

Za posledních pět let jsme zaregistrovali obrovský nárůst zájmu dětí o jezdecké kurzy, tj. o specializované jezdecké tábory, kde je základem pobyt u koní. Děti baví starat se o svého koníka, formou her a soutěží získávat nové poznatky o koních, jejich životě, ale i o sedlání, uždění a samozřejmě největší zážitek je podívat se na svět ze hřbetu koně. Máme proto speciální kurz pro děti od 8 do 13 let. 

A program? Ten symbolizují jednotlivá písmena názvu REMONTA:

R -  romantika v sedle i v přírodě

E -  experiment, hledání a učení se novým věcem

M - mládí – mladí a schopní vedoucí, malí jezdci

O - odvaha, ač se to nezdá, opravdové ježdění na opravdových koních chce i trochu odvahy

N – nálada a atmosféra skutečného pobytu na statku

T – táboráky, zpívání, hry, toulání v přírodě

A – aj. = představte si všechno, co byste chtěli zažít, a dejte nám to vědět, rádi to doplníme do našeho programu

 

Součástí pobytu je 10 výcvikových lekcí na koni – ježdění v sedle se střídá s gymnastikou na koni – cvičením na madlech (5 lekcí SEDLO + 5 x MADLA). Cvičení na madlech – gymnastika na koni = voltiž - je průpravou do sedla i skvělým prostředkem k získání správných návyků: k nácviku rovnováhy, nácviku správného sedu, odvahy a kontaktu s koněm. Ježdění je prováděno s ohledem na bezpečnost dětí – s vodičem nebo na lonži, aby se děti mohly soustředit na své dovednosti a neměly starost s řízením koně. Koním je věnováno celé dopoledne, odpoledne se děti účastní tradičního táborového programu – koupaliště, hra… Navečer pak zase zařazujeme jezdecký program.

 

TIP: CHCETE SE NAUČIT CO NEJVÍCE, SPOJTE DVA TÝDENNÍ POBYTY REMONTA. OBJEDNEJTE SI POBYT REMONTA MAXI

Pracovníci

Výchovní pracovníci:

Program tábora zajišťuje stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích s dlouholetou praxí. Jezdečtí instruktoři prošli naším jezdeckým oddílem a jsou plně kompetentní k vedení kvalitního a smysluplného jezdeckého výcviku. Na táboře – kurzu je přítomen zdravotník, který absolvoval kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT. Doplňkový táborový program zajišťují zkušení vedoucí.

Počet účastníků: vzhledem k personální i „koňské“ náročnosti programu pouze jeden oddíl v každém turnuse, tedy vždy MAXIMÁLNĚ 10 dětí. SAMOZŘEJMOSTÍ JE CELODENNÍ DOHLED, GARANTUJEME ODBORNÉ VEDENÍ JEZDECKÉHO VÝCVIKU I KVALIFIKOVANÉ VEDOUCÍ PRO VŠECHNY DOPLŇKOVÉ ČINNOSTI.

Organizátor tábora: tento pobyt pořádá v areálu Hipocentra Koryčany naše dceřinná společnost Hipocentrum EW s.r.o. , která se ,pořádáním táborů a víkendových pobytů pro děti zabývá již více jak 10 let. Kromě toho se specializuje na jazykové pobyty, zejména výuku angličtina v přírodě.

Cena

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4550 Kč, 6 nocí

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v budově 6-8 lůžkové pokoje  nebo v pětilůžkových chatkách 

 • Rozmístění dětí s kamarády v jednom pokoji řešíme na místě

 • stravu 5 x denně,

 • pitný režim,

 • odborný pedagogický a zdravotnický dozor

 • kvalifikované vedoucí jezdeckého výcviku

 • odměny a diplomy

 • kvalitní jezdecký výcvik pod vedením zkušených instruktorů 5 hodin v sedle, 5 hodin voltiž

Doprava

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.

Více informací získáte na našem blogu – www.hipo.cz

Dotazy vám zodpovíme mailem na objednávky@hipo.cz nebo info@hipo.cz

Dokumenty

Dokumenty:

Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora -  a provozovatelem  tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.

Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.

Při příjezdu na tábor se odevzdává:  vše najdete zde

 • Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),

 • bezinfekčnost (s datem nástupu na tábor), dodatek k potvrzení o bezinfekčnosti

 • kopie kartičky pojišťovny

 • pokyny k nástupu, seznam doporučeného vybavení

Dále můžete odevzdat  kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Cena: 4 550 Kč