Sportovní a výtvarný letní tábor S12

Kód: S12
Letní tábor
Typ tábora: klasický,  sportovní tábor s nabídkou výtvarných aktivit i ježděním na koni
Zaměření: pestrý táborový program, sport, výtvarka
Doporučený věk: 6 - 17 let
Ubytování: pokoje, chatky
Počet dětí: 25
Délka: 13 dní, 12 nocí
 

Tento tábor je klasickým táborovým programem  obohaceným o netradiční sporty, výtvarné aktivity- například práce s kůží, pobyt v přírodě, celotáborová hra a možnost ježdění na koni....

Letní dětský sportovní tábor je novinkou v nabídce Hipocentra Koryčany. Přírodní park Chřiby láká k rozmanitým sportovním výkonům. V letošním roce nabízíme tradiční i netradiční sportovní disciplíny, zajímavé výtvarné techniky a rovněž můžete zkusit jízdu v sedle našich koní a gymnastiku na koni.

Areál

Areál tábora:

Ubytování v Hipocentru Koryčany v 4-8 lůžkových pokojích nebo v 5 lůžkových chatkách, k dispozici stánek ŠAPUN, kde si děti mohou mj. vyměnit táborové body za cukrovinky, nápoje, suvenýry. Dále je areál vybaven dvěma hřišti, krytou jezdeckou halou, kterou v době nepříznivého počasí využíváme i pro další sporty, hry a soutěže. Plánujeme malý bazén a zázemí pro vodní hrátky. K dispozici jsou dvě učebny s videoprojektorem, dvě terasy, gril, ohniště a taky naše ekologická základna AKU-AKU s chatou Liberta a… více o vybavení areálu zde.

Stravování je zajištěno 5x denně vč. celodenního pitného režimu.

Adresa tábora:

Jméno dítěte, ev. pobyt
Hipocentrum Koryčany, v.o.s.
Zámecká 432
768 05 Koryčany

Odkaz na mapu

Program

Program tábora:

Nově nabízíme tábor bez jezdeckého výcviku. Specifikací tohoto tábora jsou tradiční i netradiční sporty, trocha výtvarného tvoření a kreativních činností. Sportovní zaměření vždy přizpůsobujeme věku dětí. Ani na tomto táboře nechybí tradiční letní táborová zábava.

Program na táboře je vždy přizpůsoben věku a zdatnosti konkrétních dětí. Tento tábor není sportovním soustředěním! Chceme, aby děti zkusily nové aktivity a hlavně se bavily. Samozřejmě děti do ničeho nenutíme, nabízíme a děti si mohou vybrat. Půl den je věnován sportovním nebo výtvarným aktivitám, půl den celotáborové etapové hře o ceny, podvečer tradičním táborovým radovánkám- diskotéka, karneval, táborák, turnaj ve vybíjené…

Co letos nabízíme:

V ceně tábora:

 • míčové hry - volejbal, vybíjená, přehazovaná, omezeně fotbal

 • český lakros – a pokusíme se vyrobit si vlastní lakrosku

 • lukostřelba

 • střelba ze vzduchovky

 • střelba z praku

 • lasování a práce s honáckým bičem

 • jízda na koni – 1x voltiž = gymnastika na koni, 2x jízda v sedle

 • kreativní výtvarné činnosti – bez příplatku

V rámci letního tábora dále za příplatek nabízíme (vybrat můžete pouze jednu variantu):

 1. rozšíření jezdeckého výcviku o další 3 výcvikové hodiny v sedle koní ... 900 Kč

 2. voltiž – gymnastiku na koni - 3 lekce ... 600 Kč

 3. rozšíření jezdeckého výcviku o dvě další výcvikové hodiny v sedle  +1 lekce voltiže ... 800 Kč

 4. keramika, kreativní výtvarné činnosti , výrobky z kůže - 550 Kč

 5. survival – přežití – mininálně 2, ale spíše 3 noci mimo tábor - staráme se sami o sebe ... 900 Kč (tento program můžeme vzhledem k náročnosti organizace otevřít, pokud budeme mít alespoň 14 zájemců)

Děti si samozřejmě užijí i nesportovních her a soutěží, o hodnotné ceny budou soutěžit v etapové hře, zařazeno bude i koupaliště, vodní hrátky, večerní aktivity např. diskotéky, táborák, bivak, stezka odvahy…

Pracovníci

Výchovní pracovníci:

Program tábora zajišťuje stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích s dlouholetou praxí. Hlavní vedoucí tábora má vysokoškolské pedagogické vzdělání a praxi více jak 30 let.  Oddíloví vedoucí mají dlouholetou praxi. Praktikanti jsou vybíráni z řad našich bývalých táborníků.  Zdravotníci absolvovali kurz Zdravotník zotavovacích akcí ČK ČR nebo MŠMT.

Cena

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4550 Kč, 12 nocí

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v budově 6-8 lůžkové pokoje nebo v chatkách 5 lůžkové chatky- děti umisťujeme podle programu a dle počtu přihlášených, nelze si vybrat   

 • Rozmístění dětí s kamarády v jednom pokoji nebo chatce řešíme dle programů na místě

 • stravu 5 x denně,

 • celodenní pitný režim,

 • odborný pedagogický a zdravotnický dozor

 • Bohatý sportovní a výtvarný program, etapovou hru, odměny a ceny, diplomy

 • jízda na koni – 1x voltiž = gymnastika na koni, 2x jízda v sedle

Doprava

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. Děti přebíráme přímo v areálu Hipocentra Koryčany, Zámecká 432, 76805 Koryčany.

Více informací získáte na našem blogu – www.hipo.cz

Dotazy vám zodpovíme mailem na objednávky@hipo.cz nebo info@hipo.cz

Dokumenty

Dokumenty:

Potvrzení o zařazení dítěte do tábora- vámi vybraného turnusu a programu – dostanete na Vámi uvedený mail. Podívejte se, prosím, i do spamu. Veškerá korespondence mezi Vámi – objednavateli tábora -  a provozovatelem  tábora bude prováděna elektronickou poštou a nahrazuje písemný dokument. Pokud potvrzení neobdržíte obratem- je zasíláno automaticky- prosím volejte 775093833.

Rezervace je oboustranně závazná a lze ji zrušit pouze písemnou formou – mailem na adrese objednavky@hipo.cz. Zrušení rezervace bude zpětně potvrzeno mailem. Storno podmínky najdete ve Všeobecných podmínkách.

Při příjezdu na tábor se odevzdává:  vše najdete zde

 • Kopie lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, je platné 2 roky a musí být platné i poslední den tábora),

 • bezinfekčnost (s datem nástupu na tábor), dodatek k potvrzení o bezinfekčnosti

 • kopie kartičky pojišťovny

 • pokyny k nástupu, seznam doporučeného vybavení

Dále můžete odevzdat  kapesné – vždy v obálce se jménem dítěte a uvedenou částkou, nezalepujte, prosím a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Organizátor tábora: tento pobyt pořádá v areálu Hipocentra Koryčany naše dceřinná společnost Hipocentrum EW s.r.o. , která se pořádáním táborů a víkendových pobytů pro děti zabývá již více jak 12 let. Kromě toho se specializuje na jazykové pobyty, zejména výuku angličtiny v přírodě. 

Cena: 4 550 Kč