Aktuality

ŠKOLY V PŘÍRODĚ 2017/2018 VOLNÉ TERMÍNY

DUBEN: po Velikonocích 3.- 6.4.2018

                                         23.-27.4.

KVĚTEN: 7.-11.5 s bonusem 500 Kč pro každého pedagoga 

                21.-25.5.

ČERVEN: 4.-8.6.

                18.-22.6.2018

STAV K 10.10.2017

Milí  pedagogové, zveme Vás a Vaše žáky k nám na statek, ZVEME Vás do HIPOCENTRA KORYČANY.

Hipocentrum Koryčany se nachází mimo město a Koryčany samotné jsou východní branou do Přírodního parku Chřiby.

Koryčany leží 26 km od Vyškova nebo od Uherského Hradiště,  15 km od Kyjova, 30 km od Hodonína, z Brna to k nám máte asi 50 km, stejně jako ze Zlína. Jsme dostupní vlakem do Nemotic ( ev. Nesovic), odtud autobusem. Využijte výhodné nabídky kombinované dopravy vlak – autobus a systému IDOS. Při objednání včas, není problém ani s přistavením dalšího autobusu.

Připravili jsme pro Vás celou řadu ekologických výukových programů EXPEDICE CHŘIBY – projekt EVVO.  Projekt byl podpořen dotací EU. Nabízíme vám pobyt nejen u nás na statku, kde máme vybudováno dostatečné zázemí v budově  pro 50-70 dětí, ale také na naší nové ekologické základně AKU-AKU.

Nabízíme Vám školu v přírodě na klíč, zajistíme Vám ekologický i relaxační kovbojský program. Nemusíte nic moc připravovat. Jedinou nevýhodou tohoto programu je omezené množství na času na vaše aktivity s dětmi.

 

Jaké jsou naše programy?

Jedinečné – originální:

jako jedni z mála, ne-li jediní ve Zlínském kraji spojujeme poznání přírody s poznáním reálného prostředí statku, zejména chovu koní.

Hipocentrum Koryčany má více jak 25 letou tradici v chovu koní všech plemen, v současné chvíli u nás najdete více jak 30 koní různých plemen i barev. Vždy jsme spojovali chov koní s výchovně vzdělávací prací s dětmi a mládeží- školy v přírodě s programem, letní tábory, výlety, jezdecké kurzy….

Od roku 2012 realizujeme projekt v rámci OP Vzdělávání pro konkurenci schopnost. Projekt EXPEDICE Chřiby- projekt EVVO byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Programy jsou zaměřeny tradičně na poznávání přírody, ochranu životního prostředí a udržitelný způsob života a také na kooperaci a rozvíjení vztahů ve skupině.  Obsah vychází zejména ze vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět, dotýká se vzdělávacích oblastí Jazyk a jazyková komunikace, Člověk a zdraví, Člověk a svět práce, Umění a kultura.

Programy kladou důraz na komplexnost a mezipředmětový přístup k dané problematice. Preferujeme práci ve skupinách a  interaktivní metody. Každý program je doplněn didaktickou hrou, cílem je dát dětem možnost zážitku v přírodě, vnímat přírodu všemi smysly.

 

Sezóna letních táborů 2017

 

Sezóna letních táborů 2017 je za námi. 

Tradiční podzimní prázdniny na HIPU MOMENTÁLNĚ OBSAZENO, BEREME JEN NÁHRADNÍKY

TRADIČNÍ A OBLÍBENÉ   Podzimní prázdniny 2017

Termín: středa 25. 10. odpoledne- neděle 29. 10. poledne

Barevný podzim láká do přírody a k vyjížďkám na koni. Horka pominula a můžeme si užít krásné podzimní dny. Pojeďte s námi na tradiční PODZIMNÍ PRÁZDNINY a prožijte pár podzimních dní v sedlech našich koní.

Budeme se toulat podzimním lesem, navštívíme chřibské přírodní i kulturní památky, ještě více poznáme Chřiby ze sedel koní, budeme relaxovat a určitě se naučíte zase něco nového o koních….

A využijte náš BONUS:  7%  pro všechny, kteří se zúčastnili letních prázdnin viz 2. sloupec tabulky.

Začínáme  ve středu  25.10.2016 mezi 16-17 hodinou  a končíme v neděli 29.10. v poledne. Prožijeme spolu krásné 4 dny v podzimní přírodě. Stravování začíná ve středu večeří a končí nedělním obědem.    Co s sebou. Jak vždy především teplejší oblečení.  Přece jen je podzim a někdy to dost fouká. Dále potřebujete svůj spacáček, který jste ještě nevybalili od letních prázdnin a hrníček. Žádná lékařská potvrzení tentokrát nepotřebujete. Tento pobyt můžete s námi prožít i jako PŘÍMĚSTSKÝ - celodenní program, spaní ve vlastní postýlce. LETOS POUZE 15 MÍST  Neznámý objekt Vyberte si z našich programů ten, který vám nejvíc vyhovuje. Vzhledem k počtu účastníků garantujeme individuální přístup. Zde jsou kopletní ceny programů - tj. včetně ubytování a stravování:

 

název

Základní cena

Cena se slevou pro naše letošní táborníky

1.

JEZDECKÁ ŠKOLA  PRO DĚTI OD 6 LET  JEŽDĚNÍ V SEDLE, GYMNASTIKA NA KONI, VÝTVARKA, RELAX  ( BUDEME STŘÍDAT JEŽDĚNÍ V SEDLE A GYMNYSTIKU NA KONI, 3+3 LEKCE)

3200,-

2976,-

2.

JEZDECKÝ KURZ MAXI 8 HODIN V SEDLE         ( ANGLICKÝ STYL) + PRÁCE ZE ZEMĚ + RELAX 

4000,-

3720,-

3.

KURZ WESTERNOVÉHO JEŽDĚNÍ  8 HODIN V SEDLE +PRÁCE ZE ZEMĚ+ RELAX          

4000,-

3720,-

Platba jako obvykle, samozřejmě Vám můžeme vystavit fakturu pro příspěvek z FKSP. Pokud si vyberete program hned, můžete platit na účet: 107-6999970287/0100

RELAXAČNÍ PROGRAM JE SOUČÁSTÍ VŠECH PROGRAMŮ. Děti nemají tak nabitý program jako o velkých prázdninách, mají čas na relax, protože už mají školní povinnosti a chtějí si taky odpočinout, Ve volném čase nabízíme dětem kreativní činnosti, video, hry, procházky, karaoke, ale dost záleží i na nich, zda se chtějí zúčastnit. Z více než dvacetileté zkušenosti víme, že mnoho dětí dává přednost práci u koní a okolo koní …                                                                                                                                                   Ubytování v budově- vlastní spacák, TOPÍME.  Jezdíme v hale nebo v terénu, vždy v malých skupinách

Maximální počet míst LETOS POUZE 15  PŘIHLÁŠKY MAILEM NA info@hipo.cz ( můžeme umístit jen prvních 15 přihlášených). Jména vedoucích Vám napíšeme na FB hned, jak budeme mít první přihlášky. Pokud bude dost westerňáků, přijede i Václav. Pokud ne, musíte se spokojit s námi, místními.

 

Syndikovat obsah